Belangrijke data

Seizoen 2018/2019
Ga naar de kalender >>>

Uitslagen Deventer Avondmarathons

Achtste Deventer Avondmarathon

Op zaterdag 14 januari 2017 is alweer de 8e Deventer Avondmarathon gehouden.

Er hadden zich 12 ploegen opgegeven en er stonden nog een paar op de reserve lijst. In Wageningen was verwarring of ze zich nu wel of niet opgegeven hadden. In elke geval was Wageningen niet aanwezig. De brigade uit Culemborg heeft zich vanwege de verwachte winterse omstandigheden op laatste moment teruggetrokken.
Hierdoor verschenen er om 19.00 uur 10 ploegen aan de start.

Halverwege de avond heeft de brigade uit Emmen vanwege een ernstige uitvaller en omdat de ploeg al niet heel fit en compleet was besloten zich terug te trekken.

De over gebleven 9 ploegen hebben een fanatieke maar leuke en sportieve strijd gestreden en in totaal 184.850 meter gezwommen, inclusief de verdiende extra meters met het tussentijdse onderdeel `Blind date`.

De uitslag van deze marathon is als volgt

PlaatsBrigadeTotaal gezwommen afstand
1Deventer 1 24.150
2Hasselt 23.000
3Apeldoorn 20.875
4Groningen 20.600
5Lemmer 20.150
6Raalte 19.200
7Zwolle 19.125
8Deventer 2 19.100
9Wierden 18.650
Totaal184.850

Foto`s van de achtste Deventer marathon (14 januari 2017)

Van de avond zijn foto`s gemaakt door Steven, Marco en Gerlof. Deze foto`s hebben we op onze dropbox gezet. Met de volgende link kun je deze bekijken en downloaden:
Fotos achtste Deventer avondmarathon (Dropbox)


Uitslagen van de zesde Deventer Nieuwjaarsmarathon

Zaterdag 10 januari 2015 was het zover:
de 6e editie van de Deventer Avondmarathon.

Stipt om 19.00 uur werd gestart met een 40 minuten durende duo-estafette. In deze estafette zwommen steeds twee zwemmers per ploeg gedurende 10 minuten om en om 50 meter. Na de duo-estafette gingen we over naar de `normale` 10 minuten estafette.

Gedurende de avond moesten de ploegen nog een flipper-estafette van 10 minuten zwemmen en het speciale onderdeel `Van de pot gerukt`. Deze estafette bestond uit een wc-pot waarop iemand moets gaan zitten en 3D-schuimpuzzels moest oplossen. Gelijktijdig ging een zwemmer 50 meter zwemmen en klom daarna uit het water en trok aan het touwtje van de stortbak. Dat was het moment dat de puzzelaar 50 meter ging zwemmen en een nieuwe puzzelaar plaats nam op de pot. Dit werd zo gedurende 10 minuten steeds afgewisseld.

Wij hadden gedacht dat de puzzels vrij gemakkelijk te maken waren, maar vanwege de tijdsdruk (elke puzzelaar had immers slechts de tijd die de zwemmer voor 50 meter nodig heeft) bleek het oplossen toch een stuk moeilijker. Er waren zes ploegen die geen enkele puzzel opgelost hebben. Twee ploegen hebben één puzzel opgelost, drie ploegen hebben twee puzzels opgelost en alleen de ploeg uit Wageningen heeft drie van de zes puzzels opgelost. Elke opgeloste puzzel leverde een extra afstand van 25 meter op.

Het verloop van de verdere avond was vrijwel continue zeer spannend. Niet alleen tussen de inmiddels traditionele strijd tussen Gouda en Deventer 1 om de hoogste plaats, maar ook tussen de nummers 3 en 4 (Hasselt en Deventer 2) en tussen laatste 5 a 6 ploegen. Voor het eerst in de geschiedenis van de Deventer Avondmarathon is het Deventer 1 gelukt om de eerste plaats te veroveren. Gouda ging dit jaar met een verdiende 2e plaats naar huis. Hasselt is derde geworden met slechts een kleine voorsprong op Deventer 2.
De gecombineerde ploeg Groningen/Wierden en Weststellingwerf hebben beide precies evenveel gezwommen. Het verschil is gemaakt door dat Weststellingwerf wel een puzzel wist op te lossen en Groningen/Wierden niet. Het verschil bedroeg hierdoor uiteindelijk slechts 25 meter in het voordeel van Weststellingwerf.

De einduitslag ziet er als volgt uit:

PlaatsBrigadeGezwommenVan de pot geruktTotaal afstand
1Deventer 1 24.9502524.975
2Gouda 23.9505024.000
3Hasselt 21.950021.950
4Deventer 2 21.850021.850
5Emmen 20.6505020.700
6Apeldoorn 20.0005020.050
7Lemmer 19.750019.750
8Weststellingwerf 19.4502519.475
9Groningen/Wierden 19.450019.450
10Wageningen 18.9507519.025
11Raalte 18.850018.850
12Deventer 3 18.650018.650
Totaal248.450275248.725

Wij kijken terug op een geweldig leuke en sportieve avond. Danken alle vrijwilligers en de organisatie en natuurlijk alle zwemmers ploegen die meegedaan hebben alsmede het publiek dat voor de aanmoediging geweest is.

Van de avond zijn foto`s gemaakt door Steven, Marco en Gerlof. Deze foto`s hebben we op onze dropbox gezet. Met de volgende link kun je deze bekijken en downloaden:
Fotos zesde Deventer avondmarathon (Dropbox)


Shoarma eten

Traditioneel gaat de ploeg uit Deventer na afloop van een marathon shoarma-eten. Dit is altijd een heel gezellig en lekker gebeuren. Uiteraard is op de avond van onze eigen marathon de groep shoarma-eters groot. Dus liepen we met bijna 30 man richting binnenstad om shoarma te halen bij Shalom Grillroom in de Grote Overstraat. In de shoarmazaak is het altijd passen en meten en zitten er, eveneens traditie, veel te veel mensen aan één tafel wat de gezelligheid alleen maar groter maakt.

Eerst wordt de avond nog even uitgebreid doorgesproken, maar al gauw komen ook andere veelal volstrekt nutteloze onderwerpen aan bod. Er wordt veel gelachen en diverse plaagstootjes uitgedeeld. Ondertussen wordt er besteld en krijgt ieder wat hij of zij wil.
Sommigen moeten daar best lang wachten en andere nemen maar wat. Zo kon Boyd vanavond maar geen keuze maken en moest hij het uiteindelijk doen met het broodje dat verder niemand in de zaak wilde hebben. Samantha daarentegen heeft een streepje voor bij het personeel; ze bestelde en de ober loopt weg om direkt daarna het door haar bestelde broodje shoarma te bezorgen.

Nadat iedereen verzadigd geraakt is en de oogjes reeds klein beginnen te worden zijn we opgestapt. Maar natuurlijk niet eerst nadat we allemaal afgerekend hebben en de eigenaresse nog extra gevraagd hebben of ze alles had. Na vriendelijk uitgezwaaid te zijn door de eigenaar zijn we met volle buik en terug kijkend op weer een mooie avond tevreden naar huis gegaan.

Foto`s van de zesde Deventer marathon (10 januari 2015)

Van de avond zijn foto`s gemaakt door Steven, Marco en Gerlof. Deze foto`s hebben we op onze dropbox gezet. Met de volgende link kun je deze bekijken en downloaden:
Fotos zesde Deventer avondmarathon (Dropbox)


Uitslagen van de vierde Deventer Nieuwjaarsmarathon

Een korte impressie

Jaarlijks op de tweede zaterdag van het jaar wordt in Deventer de "Deventer Nieuwjaarsmarathon" gehouden. Zaterdag 12 januari 2013 stond de 4e editie van dit evenement op het programma. Met 11 ploegen zaten we bijna vol en dat betekende een spannende maar sportieve strijd te worden.

Precies om 19.00 uur klonk uit de woorden van onze voorzitter het startsignaal en gingen de ploegen in een vrije indeling van start. Vanaf 19.30 uur werd het rustiger lang het bad omdat vanaf dat moment de 10 minuten estafette begon.

Vanaf 20.00 uur starten de eerste bijzondere estafettes en de brigade Groningen mocht de spits afbijten met de Rollatorrun. Echter al na 3 minuten ontstond er een technisch probleem aan de rollator waardoor de ploeg niet verder kon. In allerijl is met de ploegleider afgesproken om de resterende vijf minuten op normale wijze te zwemmen en die afstand met 2 te vermenigvuldigen. Ondertussen is de rollator op de kant gehesen en heeft de jury de problemen aan de rollator met touwtjes, ducktape en een spanband gerepareerd. De brigade Oss was de volgende brigade die met de rollator aan de slag moest. Hij liep helaas nog niet zoals het moest zijn. Dit kwam vooral omdat de zwemmers niet diep genoeg doken en daardoor de rollator over de kop drukten. Hierdoor zijn slechts twee banen afgelegd. Aan het eind van de avond heeft de jury besloten om de afgelegde afstand van Oss met 1 baan te verhogen omdat bij de volgende ploegen de tip meekregen om diep te duiken. Daardoor ging het een stuk beter en heeft de brigade uit Gouda zelfs vijf en een halve baan met de rollator afgelegd.

De andere bijzondere estafette was voor alle brigades een bekend onderdeel namelijk het torpedoboei-estafette zoals dat ook op de wedstrijden zwemmend redden gezwommen wordt. Deze bijzondere estafettes hebben dan ook geen problemen opgeleverd.

De marathon is afgesloten met de traditionele 50 meter eindestafette van een half uur.

De uitslag

De marathon kenmerkte zich als zeer spannend op alle niveau`s. Er waren steeds een aantal ploegen die streden om een bepaalde plek. De brigades Wageningen, Wierden, Lemmer en Groningen hadden hun posities ingenomen op de 11 t/m 8e plaats. De strijd ging in de middenmoot tussen Strandwacht WZV, Culemborg en Lemmer en ook Deventer II mengde zich in deze strijd. Oss had zich vastgepind op de 3e plek. Gouda en Deventer I streden om de 1e en 2e plaats. Uiteindelijk is Gouda voor de vierde keer op rij winnaar geworden.

Reddingsbrigade Gouda van harte gefeliciteerd.

De einduitslag is als volgt:

PlaatsBrigadeAfstand
1Gouda23.900 m
2Deventer I23.725 m
3Oss22.450 m
4Strandwacht WZV21.125 m
5Lemmer21.100 m
6Culemborg20.450 m
7Deventer II20.300 m
8Groningen19.550 m
9Apeldoorn18.500 m
10Wierden18.325 m
11Wageningen17.550 m

Tot slot

Wij willen alle brigades bedanken voor hun sportieve prestatie. Natuurlijk ook een bedankje aan de Marathon Commissie voor de organisatie en de vele vrijwilligers die deze avond tot een succes hebben gebracht.

Een speciaal woord van dank gaat uit naar de zeer goed verzorgde catering. De brigades konden zich hiervoor inschrijven en werden vervolgens tijdens de hele avond voorzien van drinken en gezonde en minder gezonde hapjes.

Foto`s van de vierde Deventer marathon (12 januari 2013)

Van de avond zijn foto`s gemaakt door Steven en Gerlof. Deze foto`s hebben we op onze dropbox gezet. Met de volgende link kun je deze bekijken en downloaden:
Fotos vierde Deventer avondmarathon (Dropbox)